EDIFICIO - Budujemy z myślą o przyszłości

Pasywnie czy energooszczędnie? Wywiad z G. Schlagowskim

04 wrz 2015

 

 

EDIFICIO to nie śpiący Developer. Nasz budynek spełnia kryteria NF15.

Polecamy wywiad z Panem G. Schlagowskim z Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/743122,domy-energooszczedn… 

 

„…Pasywne mieszkania jest jeszcze łatwiej zbudować niż budynki jednorodzinne. Takie mieszkania dzięki minimalnemu zużyciu energii mają wyższą wartość i są zawsze łatwiejsze do wynajęcia. Przy obecnej dotacji na budownictwo pasywne w Polsce, każdy deweloper, który nie buduje budynków NF15 zaprzepaszcza ogromną biznesową szansę. Nie ma znaczenia, czy mówimy o biurowcu, domu, bloku mieszkalnym, centrum handlowym, hali sportowej czy kościele – każdy budynek można zbudować w technologii pasywnej. Tylko, że development śpi! Ludzie zaś są zmuszeni kupować to co jest na rynku…”

„…Na zachodzie Europy powstają pierwsze budynki pasywne w takiej samej cenie jak budynki „tradycyjne”. Dodatkowe koszty inwestycyjne na budynek pasywny zwracają się już po około 7 latach – przekonuje Günter Schlagowski – prezes i twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, panelista konferencji Future4Build.(…)”

… „Czym domy pasywne różnią się od energooszczędnych?
Do ogrzania domu energooszczędnego 50 kWh/m² potrzeba pięciokrotnie więcej energii niż do ogrzania budynku pasywnego. Domy energooszczędne NF40 zużywają 65% więcej energii i po pewnym czasie muszą być poddane ponownej termomodernizacji. Ceny energii będą zaś dalej rosnąć. Budynki pasywne zaś już od 1991 roku odpowiadają standardom niemal zerowego zapotrzebowania na energię, które w całej Europie będą obowiązywały od 2020 r. Poza tym są to budynki o najwyższej jakości potwierdzonej rzetelnymi certyfikatami o dwudziestoletniej tradycji.” …

 

Dokumenty do pobrania

Standard budynku

pobierz

Plan garażu podziemnego

pobierz

nr.1 – plan mieszkania

pobierz

nr.2 – plan mieszkania

pobierz

nr. 3 – plan mieszkania

pobierz

nr. 4 – plan mieszkania

pobierz

nr. 5 – plan mieszkania

pobierz

nr. 6 – plan mieszkania

pobierz

Nasi Partnerzy:

multicomfort
kingspan
panasonic
ewfe
paroc
soudal
uponor
alnor
innebo
pracownia
Jaroslaw_Soja
BS_Raszyv
fermacell
elwiz
bank_lomianki
foks